Zastosowanie w edukacji

zdj 1

Korzystając z wizualizera Point 2 View i adapterów do mikroskopu, obraz z mikroskopu wyświetlany jest bezpośrednio na tablecie czy tablicy multimedialnej. Rozwiązania IPEVO umożliwiają prezentację w doskonałej jakości obrazu z mikroskopu bezpośrednio całej klasie.

 

W zestawie znajdują się cztery adaptery. Pasują do większości mikroskopów dostępnych w szkołach. Adaptery różnią się średnicą. Adaptery „S-Type” przeznaczone są do prostych soczewek, a dłuższe „L-Type” są przeznaczone do soczewek kątowych. Każdy typ posiada odpowiednio 28 mm i 33 mm średnicy. Adapter wykonany jest z odpornej na zniszczenia gumy.

 

Jak użyć adapterów do mikroskopu?

mikroskop1

 

1. Ustaw mikroskop, do którego chcesz podłączyć wizualizer Point 2 View.

 

 

 

adaptery 2

2. Wybierz odpowiedni adapter, zwróć uwagę na średnicę i dobierz odpowiedni do twojego mikroskopu. Adaptery „S-Type” przeznaczone są do prostych soczewek, a dłuższe „L-Type” są do soczewek kątowych. Każdy typ posiada odpowiednio 28 mm i 33 mm średnicy.

 

adap i mik 3

 

3. Umieść adapter na okularze. Adaptery są elastyczne i mogą być również przymocowane do okularów nieco mniejszych lub większych niż 28 mm lub 33 mm.

 

 

4

4. Umieść wizualizer Point 2 View pionowo w adapterze. Otwórz aplikację Presenter (dołączona na płycie do wizualizera, a także dostępna na stronie producenta).

 

 

5

5. ustaw odpowiednią ostrość (Single).

 

 

 

6

 

6. Ustaw ostrość przyciskiem na wizualizerze lub w aplikacji Presenter.